Yeni doğan bebeğe hangi kıyafetler alınmalı?

Yeni doğan bebeğe hangi kıyafetler alınmalı?

Bir bebek alacağınız en güzel hediyedir. Bu yeni hayatın ilk gardırobunu yapmak ve ilk kıyafeti bir araya getirmek aynı zamanda en iyi parçaları toplamak için büyük ihtimale heyecan içinde olmalısınız. kıyafetleri satın aldığınızda, bebeğinizin kıyafet içinde iyi olacağından emin olmak her ebeveynin isteyeceği bir şeydir.

Günümüzde oldukça fazla bebek kıyafeti modeli, markası ve kumaşı varken, erkek yada kız bebeğiniz için uygun olanı seçmek biraz zor olabilir. Ailenizden, arkadaşlarınızdan, komşularınızdan, yanınızda olan kişiden tavsiye almaya başlarsınız.

Daha sonra kendinizi, edindiğiniz bilgilerle ve belki de birbiriyle çelişen tavsiyelerle karşı karşıya bulursunuz, sonunda olması gerekenden çok daha fazla kafanız karışır. Bunun için bebek kumaşında en çok tercih edilen ve en çok güvenilir olan kumaşla şunlardır;

Pamuk

Pamuklu kumaş, çocuk ve bebek giyiminde en çok tercih edilen seçimdir. Pamuk yumuşaktır ve oldukça emicidir ve bebeğin cildine karşı naziktir. Organik kumaş ve özellikle organik pamuklu kumaş, kimyasal ve gübre kullanılmadan yetiştirildiği için bebekler için mükemmel bir seçimdir.

Bebekler ve küçük çocuklar genellikle, sert veya sentetik kumaşlar tarafından etkilenen alerjilere veya belirli cilt rahatsızlıklarına sahiptir. Organik pamuk kullanmak, ağır boyalar ve kimyasallar tarafından tetiklenen cilt sorunlarına sahip olsalar bile çocukların rahat etmelerini sağlamanın güvenli bir yoludur.

Jarse örgü

Pamuklu jarse örgü kumaş, bebek ürünleri için güçlü bir seçimdir. jarse örgü nefes alabilir ve çalışması kolaydır,. tüylenmeye karşı dayanıklıdır. Yıkandıktan sonra jarse örgü kumaşın kenarlarının kıvrılabileceğini unutmayın; bu nedenle, kumaşa kollarda ve üstler için alt kenarlarda harika görünen eğlenceli bir kıvrılmış kenar vererek uçları sarılı bırakmayı seçebilirsiniz.

jarse örgüsü de inanılmaz derecede yumuşaktır, bu da onu basit, eğlenceli giysiler için harika bir kumaş yapar. jarse örgü bebek tulumları yapmakla ilgili bu harika eğiticiye göz atın!

Bambu suni ipek kumaş

Bambu suni ipek kumaş, bebek giysilerinde kullanılan en iyi kumaşlardan birisidir. Bambu bitkilerinden elde edilir. Ultra yumuşak ve dayanıklıdır. Bebeğin sıcaklığına göre ayarlandığı için ısınma ihtimale daha azdır Bu özellik, bambuyu tercih eden ebeveynler için harika bir tercihtir.

Polar

Polar, sıcaklığıyla bilinen bir kumaştır, bu da onu dış giyim ve battaniyeler için tercih edilen bir kumaş yapar. Polar çabuk kurur ve son derece yumuşaktır, bu da polar malzemeleri bebekler için mükemmel bir kumaş yapar. Hepsinden iyisi, yıkanması kolaydır ve lekelere karşı dayanıklıdır. bebeğe rahat ev yapımı giysiler ve aksesuarlar vermenin basit yoludur.

Gazlı bez

Gazlı bez kumaş mükemmel bir bebek kumaşıdır. İster tek ister çift tül seçin, bu pamuklu kumaş hafif, nefes alabilir ve havadardır. Battaniye almak için hazır ürünlerde anıldığını görebilirsiniz. Gazlı bez, ultra yumuşak yapısı ve opaklığı nedeniyle çok değerlidir. Kalite, boyama, baskı ve üreticiye bağlı olarak değişebilir, bu nedenle satın alırken dikkatlice okuduğunuzdan emin olun.

1-Bebek kıyafetlerinde dikkat edilmesi gereken unsurlar

Küçük tatlı bir bebeğin ailenize dahil olduğunu hayal edin. İlk tepkiniz, tüm tatlılık yükünü tamamlamak için değerli kız veya erkek bebeğinizi modaya uygun, parlak ve bazen pahalı giysilerle giydirmek istemektir.

Ama bu sevimli kıyafetlerin güzellikleri dışında dikkat edilmesi gereken önemli unsurları vardır. bazı bebeklerin cildi diğer bebeklere oranla daha hassas olabiliyor ve bu nedenle kızarıklıklar ve diğer cilt tahrişleri başlar. Çoğu zaman kıyafetlerin kumaşı suçludur.

Bebek giyimi için mükemmel olan sürdürülebilir ve ipeksi pürüzsüz bebeklere karşı nazik, soya bazlı kumaşlar gibi alternatifler de vardır Naylon gibi malzemelerden yapılan bebek kıyafetleri, nemi alamadığı aynı zamanda bebeklerin vücut ısısını düzenleyemediği için cilt hassasiyetine ve rahatsızlığa neden olabildiği için bu tarz kıyafetlerden uzak durulmalıdır.

Pamuk yumuşaktır ve oldukça emicidir ve bebeğin cildine karşı naziktir. Organik kumaş ve organik pamuklu kumaş, kimyasal ve gübre kullanılmadan yetiştirildiği için bebekler için mükemmel bir seçimdir. Bunun için bebek kumaşında en çok tercih edilen ve en çok güvenilir olan kumaşla şunlardır;

Bebek kıyafeti satın almayı olması gerektiğinden daha keyifli hale getirmek için bebek kıyafeti satın alırken göz önünde bulunması gereken bazı faktörler vardır. Bebeğin giydiği kıyafetin kumaşı ne kadar önemliyse o kumaşın bedenleri ve işlevleri de oldukça önemlidir şimdi gelelim bu önemli unsurları ayrıntılı şekilde incelemeye;

Güvenlik

Bebek kıyafetleri satın alırken güvenlik oldukça önemlidir ve bazen aileler tarafından göz ardı edilir. Güvenlik standartlarını karşılamadığı için her yıl milyonlarca bebek kıyafeti toplatılıyor. Bu nedenle, güvenlik endişeleri yaratmayan bebek kıyafetleri satın almak hayati önem taşımaktadır.

Boğulma tehlikesine neden olabileceğinden fiyonk, düğme, süslemeli bebek kıyafetleri satın almayın. Bir parçanın süsleme içermesi gerekiyorsa, bunun önlemi alınarak sıkıca yapıştırılmalıdır. Ayrıca büzgü ipli ve kemerli kıyafetleri seçmenizi tavsiye etmeyiz çünkü bunlar boğulma tehlikesi oluşturur.

Yangına dayanıklı pijama seçmelisiniz. Bebeğinizin pijamasının üzerindeki etiketler, alev geciktirici olması için sıkıca giyilmesi gerekip gerekmediğini veya kumaşın kendisinin alev geciktirici olup olmadığını gösterecektir.

Bebeğinizin uygun kıyafet almak yerine kilosuna uygun kıyafetler almalısınız. Bebek kıyafetleri söz konusu olduğunda yaş pek bir şey ifade etmez onun için ağırlık daha iyi bir ölçüdür ve birçok bebek kıyafetinde yaşla birlikte listelenir.

Geniş boyunlar veya boyundaki çıtçıtlar giyinmeyi kolaylaştırır. Ön kısımdaki çıtçıtlar ve fermuarlar arkadakilere oranla daha kolay giyilip çıkarılabilir. Gevşek kollar, dar olanlara kıyasla daha kolay açılır ve kapanır. Yıkanabilir kıyafetler seçin. Elde yıkamanın veya ütülemenin zamanını ve enerjisini önlemek için etiketinde "makinede yıkanabilir" yazan giysiler satın almalısınız. %100 pamuktan yapılmış giysiler, rahat, dayanıklı ve iyi yıkandıkları için idealdir.

Boyut

Bebeğiniz için şirin bir bebek elbisesi almak ama alınan elbisenin büyük ya da küçük gelmesi gibi sorunlarla karşı karşıya kalıyoruz. Bebeğe uygun kıyafetler aldığınızdan emin olun. Uygun beden sadece rahat olmakla kalmaz, aynı zamanda bebeğin kolayca hareket etmesini sağlar. Bebekler inanılmaz derecede hızlı büyür, satın alırken büyüme oranını hesaba kattığınızdan emin olun.

Bebeğinize tam olarak uyacağından emin olmayabilirsin onun için çoğu giysinin size rehberlik edecek standart ölçüleri vardır. Bununla birlikte, bunların genel kurallar olduğunu ve bebeklerin sıklıkla bedenler arasında olduğunu örneğin boylarının 3-6 ay ve ağırlıklarının 6-9 ay olduğunu göz önünde bulundurabiliriz.

Bedenlere karar veremiyorsanız, bebeklerin çabuk büyüdüğünü göz önünde bulundurarak büyük bedeni satın almanızdır. Ayrıca bebek kıyafetlerinin kolay giyilip çıkarılabilmesini sağlamalısınız. Bez değiştirme, besleme ve gaz çıkarma arasında, istediğiniz son şey, değiştirmek ve çıkarmak için çok çaba gerektiren tulumlardır.

Stil ve İşlevsellik

Bebek kıyafetleri satın alırken işlevselliklerini göz önünde bulundurmak en iyisidir. Yeni doğanlar, günlerinin çoğunu uyuyarak geçirirler, bu yüzden kesinlikle kimono tulum, tulum, uyku tulumu, bebek ayakkabısı veya önlük gibi rahat bir şeyler seçmelisiniz ve Yine giymesi, çıkarması kolay stiller seçmek istersiniz.

Bebekler günde birkaç kez kıyafet değiştirirler. Genellikle bir beslenme veya bebek bezi değişikliğinden sonra. Bu nedenle, zamandan ve emekten tasarruf etmenize yardımcı olmak için, bunaltıcı olabilecek özel yıkama koşullarına sahip oldukları için örgülerden ve yünlerden kaçının.

Maliyet

Bebek kıyafetleri alırken tutumluluk adına en düşük fiyatı tercih etmek pek faydalı bir davranış değildir.

Fiyat için kaliteden asla ödün vermeyin. Bebeklerin ne kadar hızlı büyüdüğünü ve cildinin ne kadar hassas olabileceğini konuştuk, en kaliteli ve iyi tasarımlı giysiler almak hem içinizin rahat etmesini sağlayacak hem de bebeğinizin rahat etmesin sağlayacak. Özel günler için bir veya iki takım yeterli olacaktır. Yeni doğanlar için yeni doğan beden kıyafetlerini sınırlayın çünkü daha önce de belirttiğimiz gibi bebekler hızlı büyür.

Mevsim

Bebek kıyafetleri alırken mevsimi ve bulunduğunuz coğrafi iklimi göz önünde bulundurmalısınız. Mevsime uygun kıyafetler alın ve ileriyi düşünün. Ocak ayında bir alışveriş yapacaksanız, kışlık giysilerden yalnızca 2-3 ay çıkarabileceğiniz için bahara uygun bir şeyler seçmeyi düşünebilirsiniz.

Ayrıca coğrafi konumunuzu da göz önünde bulundurun. online giyim pek tercih edilmemelidir ama alıyorsanız, kumaşın hafif mi yoksa ağır mı olduğunu size söyleyeceğinden, ürün açıklamalarına dikkatlice bakın.

3-Bebekler baskılı ürünleri giyebilir mi ?

Tercih edilmemesi daha doğru bir davranış olur. Bebek kıyafetleri son derece hassasiyet ve önem gerektirir. Baskılı ürünler bebeğin cildine zarar verebilir ya da baskıdan kopan parçaları bebek yutarak zarar görür o yüzden tercih edilmemelidir.

4-Bebek kıyafetlerini doğru şekilde asıl yıkarız?

Bebeğinizin hala gelişmekte olan bir bağışıklık sistemi var; enfeksiyon ve hastalıkları çok çabuk kapabiliyorlar. Bu nedenle, çocuğunuzun sağlıklı kalmasına nasıl yardımcı olacağınız konusunda dikkatli olmanız gerekir.

Çocuklarınızın maruz kaldığı en çok gözden kaçan mikrop yuvalarından biri de kıyafetleridir. Küçük çocuklar için, çamaşır makinesinde sadece çamaşır yıkamak, giysilerini henüz gelişmemiş sistemleri bağışıklıkla savaşamayacak kadar zayıf olan bakterilerden temizlemeye yetmez.

Yıkama talimatları için marka etiketini kontrol etmeliyiz. Bu, malzemeyi ve bir yıkamaya nasıl tepki verebileceğini anlamamızda yol gösterir. Kullanılan deterjan türü konusunda da dikkatli olmalıyız. bebekler için özel olarak yapılmış kimyasal olmayan çamaşır sabunu kullanın.

Malzeme izin veriyorsa, sıcak suda önceden ıslatmak birçok mikrobu öldürür. Yıkadıktan sonra ılık suda bekletmeliyiz. Bu, deterjan ve diğer alerjen bakterilerin öldürülmesini sağlar. Güneşte veya sıcakta kurutalım. Güneş ışığı doğal bir dezenfektan görevi görür. Bebeğinizin kıyafetlerini mümkünse doğal güneş ışığında değilse kıyafetleri temiz, steril ve ısısı olan bir odada kurutun.

Silversunkids’in Ayrıcalıklı Dünyası

Silversunkids’in bu ayrıcalıklı dünyasından sizlerde yararlanmak istiyorsanız hemen internet sitemiz üzerinden kayıt olabilir ve sipariş verebilirsiniz. Sipariş öncesi ürünler için teknik destek almak istediğiniz zaman sitemiz üzerinde yer alan "Size nasıl yardımcı olabiliriz?" canlı destek penceresi üzerinden bizlerle iletişime geçebilirsiniz.

Etiketler: bebek giyim, bebek kıyafetleri, bebek ürünleri, bebek elbisesi, bebek kıyafet
Aralık 16, 2021
Listeye dön
Çerez Kullanımı

Sizlere daha iyi bir alışveriş deneyimi sunabilmek için sitemizde çerez uygulaması vardır, toplanan kişisel verileriniz KVKK & ÇEREZ KULLANIMI açıklamamızda belirtilen amaçlar ve yöntemlerle mevzuatına uygun olarak kullanılacaktır.