Bebek Kıyafetleri İçin En İyi Kumaş Hangisidir?

bebek kıyafetleri, bebek giyim, bebek ürünleri

Bebek Kıyafetleri Kumaş tercihleri

Genellikle bebek giysi ilk tercih pamuktur. Ama sadece kumaş mağazasına gidip 'pamuk' istemek pek işinize yaramayabilir. Çok fazla pamuk türü bulunmaktadır. Deneyimsiz bir kişi, bebek giysi için çok uygun olmayan, görünüşte pürüzsüz, yumuşak görünümlü bir kumaş satın almayla kandırılabilir. İlk yıkamadan sonra yoğun bir şekilde sertleşip çocuğun cildini tahriş edebilir veya sentetik liflerden yapılmış olabilir. Sentetik kumaşlar alırsanız da durum aynıdır. Kolayca lekelenirler ve ilk yıkamadan sonra bile farkı görürsünüz. İlk başta yumuşak görünseler de bu daha sonra kaybolur. Hangi kumaşı seçerseniz seçin, kumaşı ön yıkamadan asla bebeğe giydirmeyin. Ön yıkama, çoğu dikişçi tarafından dikiş öncesi hazırlık olarak bir ritüel olarak yapılır, ancak bebekler için dikerken başka bir anlam kazanır. Fabrika yapımı kumaşlara püskürtülen kimyasalların çoğunu çıkarmış olursunuz. Bu şekilde en azından bir illüzyon elde edersiniz. Aşağıdaki pamuk ve diğer kumaşlar, bebek kıyafetleri ve daha büyük çocuk kıyafetleri yapmak için yaygın olarak kullanılmaktadır.

1-)Pamuk

Yüksek iplik sayısına sahip bu hafif, yumuşak %100 pamuklu kumaş, özellikle bebek kıyafetleri olmak üzere çocuk kıyafetleri yapmak için çok uygundur. Biraz şeffaftır ve biraz gevrek bir his verir ama aynı zamanda çok ince iplikten yapıldığı için dokunması çok çok yumuşaktır. Bebek giysi önlükleri yapmak için popüler olarak kullanılan bir kumaştır. Bebekler için hızlı kuruyan kumaşlar önceliğiniz olmalıdır. Bebekler sürekli kıyafet değiştirdiği için kumaşlarında hızlı kuruması gerekir. Bu da annelerin bebek kıyafetleri yapmak için hafif pamuk tarzı kumaşlar seçme nedenleridir.

2-)Vual Kumaş

Vual Kumaş tamamen pamuktan üretilmiştir. Hafif aynı zamanda rahat bir kumaştır. Kelime anlamı Fransızca dan gelen "vual” ince örtü anlamına gelir. Parlak ve kaygan yapıya sahip olduğundan ipek kumaşa da benzemektedir. Küçük elbiseler yapmak için çok uygun bir kumaştır. Saf arka plana dokunmuş noktalara sahiptir. Noktalar büzgüye yardımcı olduğu için bu kumaşı büzgülü olarak kullanabilirsiniz.

3-)Çuha Kumaş

Pürüzsüz ve hafif olan bu kumaş, pamuk veya pamuk karışımı da olabilir. Bebeklerin giysisi için pamuğu seçin. Pamuklu çuha, ince giysi efektli parlak bir yüzey dokusuna sahiptir. Bu kumaştan aynı zaman da abiye elbiseler yapabilirsiniz. İnce işlemelerle süslenmiş bu kumaştan küçük çocuk üstleri ve elbiseleri görebiliriz.

4-)Keten

Keten oldukça hoş, yumuşak, hafif ve yarı şeffaf bir ketendir. Kumaşın yüzeyinde hafif bir doku vardır. Keten olduğu için, ketenin zarafetini ancak yumuşak bir hisle bekleyin. Bu kumaş da bebek giysi önlükleri yapmak için mükemmeldir. Hafif olduğu için büzgülü elbiseleri istenmeyen hacim olmadan dikebilirsiniz.

5-)Müslin Kumaş

Çok inceden biraz yoğuna, hatta kabaya kadar birçok farklı ağırlıkta mevcut olan bir pamuklu kumaştır. İnce muslin bebek eblise kıyafetleri yapmak için harikadır çünkü bundan daha fazla nefes alan kumaş elde edemezsiniz. %100 pamuktur bu da bebek giysilerinde tercih edilmektedir. Müslin, çok gösterişli bir görünüme sahip olmadığı için genellikle giysi yerine bez bebek bezi örtüsü, kundak bezi, gazlı bez vb. yapımında kullanılır. Bu kumaş astar için ve elbiselerin altına giymek için uygundur. Gazlı bez, hafif kırışık bir görünüme sahip pamuklu bir muslin kumaştır. Açık dokuma, havadar ve çok nefes alabilir. Tek tül ve çift tül kumaşlar mevcuttur. Gazlı bez markasına bağlı olarak çok yumuşak olabilir.

6-)Batiste Kumaş

Bu çok yumuşak bir pamuklu açık dokuma kumaştır. Vual veya çim kumaşın aksine şeffaf değildir. Bu kumaş diğer pamuklu kumaşlara göre çok metanetlidir ve aynı zamanda süper yumuşak olduğu için giyilmesi de çok rahattır. Kumaşın hafifliği de onu bir kazanan yapar. Batiste kumaşı, bebek eşofman giysileri ve gecelikler yapmak için favori bir kumaştır.

7-)Jarse Örme Kumaş

Pamuklu jarse örgü kumaş bebek ve çocuk kıyafetlerinin favorisi Yumuşak ve nefes alabilir. Dokuma giysilere göre bir başka avantajı da jarse örgülerin esnek olmasıdır. Jarse örme kumaş, sürekli vücut hareketleri ve büyüme hamleleri için çok uygundur.

8-)Polar

Hafif polar kumaş, bebek giysileri bununla beraber bebeklerin kış kıyafetleri için iyi bir seçimlerden birisidir. Polar yüne alternatif olarak kullanılır. Nemi emer ve vücudu sıcak tutar. Yünün aksine bakımı kolaydır. Çünkü makinede yıkanabilir ve hızlı kurur. Polar, yüne göre ucuz ama daha fazla sıcaklık sağlayan, havlı bir yüzeye sahip yumuşak, sıcak bir kumaştır. Dokuma kumaştan ziyade örgü kumaştır ve kesik kenarlarında yıpranma yapmaz. Tüm kusurlarına rağmen aslında inanılmaz derecede faydalı bir buluş. Dikkatli yapısı, özellikle aktif olduğunuzda sizi sıcak tutacağı anlamına gelir. Özellikle aktifken sıcak tutmak için inanılmaz derecede faydalı olmasını sağlar. Dayanıklı ve neme dayanıklı olması, her iki özelliği de onu zorlu hava koşulları için ideal kılar.

9-)Mikrofiber Kumaşlar

Bu çok yumuşak ve alerjik olmayan yeni bir kumaş türüdür. Çok hassas cilde sahip bebekler için harika bir seçimdir. Endüstri gözlemcileri, neredeyse her tür giyside mikro denye kumaşlar görmeyi beklemektedir. Genel olarak mikro elyafın kabul edilen tanımı, bir denye ve daha ince olan elyafları içerir. Lifler şeffaf ipek külotlu çoraplarda kullanılanlardan en az 15 kat daha incedir. Dünyanın dört bir yanındaki moda tasarımcılarının yanı sıra elyaf, kumaş ve konfeksiyon üreticilerinin coşkuyla dolup taştığı bir elyaf çeşididir. Bu lifler, kendilerini yeni, heyecan verici ve modaya uygun kumaşların üretimine uygun hale getiren özelliklere sahiptir. Başka bir deyişle mikro elyaflar polyester gibi üretilmiş elyaflara iyi bir isim veriyor. Elyaf teknolojisindeki gelişmeler, doğal liflerin özelliklerini alan üretilmiş lifler üretmeyi mümkün kılmıştır.

10-)Havlu Kumaş

Bu oldukça emici kumaşı bebek giyimde bornoz bebek bezi gibi ürünleri yapmak için kullanabilirsiniz. Havlu örgüler yapıları gereği kumaşa yumuşaklık kazandırır. Havlu kumaşlar aslında ıslandığında daha güçlüdür bu da onu oldukça ilginç kılıyor. Havlu kumaş çoğu zaman pamuklu kumaş olarak geçer ama ipek keten gibi elyaflarla aşılanabileceğini unutmayın. Pamuk, ıslandığında günlük kullanımın aşınmasına ve yıpranmasına dayanabilen (ve ağırlığının 20 katından fazlasını etkileyici bir şekilde emebilen) tek alt tabakadır.

11-)Bambu Suni İpek

Bambu bitkilerinden elde edilerek yapılan ultra yumuşak ve dayanıklı bir suni ipek elyafıdır. Organik olarak üretilmiştir ve çevreye duyarlı ebeveynlerin bu kumaşı diğerlerine tercih etmesini sağlayan alerjik olmayan özelliklere sahiptir. Hassas ciltler için harikadır ve termal düzenleyicidir. Bebek takım giysilerinde bebeğin vücut sıcaklığına uyum sağlar ve sonuç olarak vücudun fazla ısınması daha az olasıdır.

Bebek giysileri için diğer hususlar

Bebek kıyafetlerinin dayanıklı olması en çok önemli olan konulardan birisidir. Bebekler günde iki, üç, bazen dört kıyafet giyebilir ve bunların her birinin sık sık yıkanması gerekir. Söz konusu küçük bebeğin, bebek odasından daha büyük bir gömme dolaba ihtiyacı olacaktır. Seçtiğiniz kumaşın da dayanmaması için birçok şey vardır. Oyun süresinden kaynaklanan aşınma ve yıpranma, emeklemeden dolayı ovuşturulan dizler gibi birçok sorundan oluşmaktadır. Bebek giysilerinin bakımının kolay olması her ebeveynin isteyeceği bir şeydir. Çamaşır makinesinde bu kadar çok geçişle, hassas bir yıkamada hangi şeylerin olması gerektiği ve hangilerinin çok kırışacağı ve daha önce ütülenmesi gerekeceği konusunda hiçbiriniz endişelenmek istemezsiniz.
Sentetik kumaşların bakımı daha kolay olma eğilimindedir. Ancak doğal olanların hassas ciltler için çok daha iyi olduğunu zaten belirledik. Bazen bu, bebek giysilerinin her bir özel ögesi için hangi düşüncenin en uygun veya alakalı olduğunu bulmak ve bazen de bir uzlaşma bulmakla ilgilidir. Hem doğal hem de sentetik liflerin bir kombinasyonunu kullanan bir dizi çoklu karışım malzemeleri vardır.
Bunlar genellikle size kullanılan her kumaşın en iyi özelliklerinden bazılarını verir ve konu bebek kıyafetleri yapmak olduğunda harika yol olabilir. Bebek kıyafetleri alırken zaman çizelgesini de göz önünde bulundurduğunuzdan son derece emin olun. Bebeğiniz bu kıyafete birkaç ay hatta birkaç hafta içinde sığabilecek mi? Bebekler, özellikle ilk üç ayda astronomik bir hızla büyürler. Bunu göz önünde bulundurarak bebek giysilerini seçmeliyiz.

Silversunkids’de Online Alışveriş Keyfi

Silversunkids.com üzerinden yapacağınız her bir alışveriş güvenilir olarak nitelendirilmekte ve müşteri güvenilirliği için firmamızda ayrı bir güvenlik prosedürü söz konusu. Müşterilerimizin her zaman online alışveriş esnasında güvenli bir şekilde alışveriş yapmasını sağlayabilmek, güvenilir alışverişi daha keyifli hale getirebilmek için her anlamda çaba gösteriyoruz. Firmamız ve markamız adı altında çalışan personellerimiz, teknik destek ekibimiz sürekli olarak Silversunkids’in daha güvenilir bir ortam oluşturmasına, daha kaliteli hizmetin verilebilmesi adına var güçleriyle çalışıyorlar. Tüm bu her şeye ek olarak Silversunkids üzerinden yapacağınız online alışverişlerde, alışverişleriniz SSL ile desteklenerek kredi kartı bilgileriniz veya her türlü kişisel bilginiz yüksek güvenilir sunucular üzerinden gerçekleştirilmektedir.

Silversunkids’de Her Alışverişinizi Görüntüleyebilir, Takibini Yapabilirsiniz!

Silversunkids.com üzerinde bir hesabınız var ise ve siparişlerinizi hesabınız üzerinden vermişseniz siparişlerinizin takibini hızlı bir şekilde yapabilirsiniz. Sipariş takipleri için oluşturduğumuz özel linkler aracılığı ile siparişinizin nerede olduğunu, ne zaman teslim edileceği gibi bilgileri hızlı bir şekilde edinebilirsiniz.
Siparişlerinizin takibi için kullanmanız gereken link;
https://www.silversunkids.com/siparistakip.aspx
Karşınıza çıkan ekran içerisine e – posta adresinizi ve sipariş numaranızı girerek hemen hızlı bir şekilde siparişlerinizin ne durumda olduğunu görüntüleyebilirsiniz.

Silversunkids’in Ayrıcalıklı Dünyası

Silversunkids’in bu ayrıcalıklı dünyasından sizlerde yararlanmak istiyorsanız hemen internet sitemiz üzerinden kayıt olabilir ve sipariş verebilirsiniz. Sipariş öncesi ürünler için teknik destek almak istediğiniz zaman sitemiz üzerinde yer alan "Size nasıl yardımcı olabiliriz?" canlı destek penceresi üzerinden bizlerle iletişime geçebilirsiniz.

Etiketler: bebek giyim, bebek kıyafetleri, bebek ürünleri, bebek elbisesi, bebek kıyafet
Ocak 04, 2022
Listeye dön
Çerez Kullanımı

Sizlere daha iyi bir alışveriş deneyimi sunabilmek için sitemizde çerez uygulaması vardır, toplanan kişisel verileriniz KVKK & ÇEREZ KULLANIMI açıklamamızda belirtilen amaçlar ve yöntemlerle mevzuatına uygun olarak kullanılacaktır.